Beauty
Krása

Pojďme si ukázat svět vnitřní a vnější krásy díky respektování přirozenosti, mentální harmonie, zdravého pohybu a správné výživy. Tato rubrika zasahuje do oboru psychologie, celostní medicíny, fyzioterapie, jógy a dermatologie ve spojitosti s pohybem. Povíme si, co dělat pro to, abychom se cítili v pohodě, plní energie a aby naše tělo, kůže a vlasy dosáhly přirozeně zdravého vzhledu.

žádná
Co je důležité při výběru krabičkové diety?
Beauty Energy

Co je důležité při výběru krabičkové diety?

Přiznám se, že nejsem zastáncem pojmu dieta ale spíše určitého způsobu stravování. Krabičková dieta je trendem posledních let a na trhu přibývá stále více dodavatelů. Na co si dát pozor a jaké principy zohledňovat při výběru stravovacího programu? O tom si povíme v následujícím článku.

Více
žádná
Sex jako droga
Beauty Mind

Sex jako droga

Už mnoho bylo napsáno o blahodárných účincích sexu na lidské zdraví. Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, co vlastně sex způsobuje v našem mozku? Proč muži po sexu usínají a ženy jsou nabité energií? Jestli si vyčítáte, že jste sexuálně závislí, už se nemusíte dálet trápit. Podle vědeckých poznatků je sex jako droga, neboť působí na stejné oblasti mozku jako kokain, kofein, nikotin a čokoláda. Uklidňuje naši mysl, působí proti depresi, snižuje bolest a příznivě ovlivňuje paměť. Sex je zdravý.

Více
žádná
Role spánku v našem životě
Beauty Mind Health

Role spánku v našem životě

Řeckým bohem spánku byl Hypnos, syn bohyně noci a bratr boha smrti. Dle řecké mytologie Hypnos každý den sestupuje na zem, prochází se tiše se svou matkou a na všechny lidské tvory sesílá spánek, který je zbavuje trápení a starostí. Lidem dává sny. Jaký vliv má spánek na naše fyzické a duševní zdraví se můžete dočíst v tomto krátkém článku.

Více
žádná
Posťte se a dosáhnete očisty!
Beauty Energy

Posťte se a dosáhnete očisty!

Pojem půst lze uchopit jak z hlediska náboženského, léčebného, a nebo také z hlediska zdravého životního stylu. V posledních letech půst představuje velmi diskutované téma. Trendem je především na jaře jako prostředek detoxikace organismu. My se o něm však budeme bavit jako o dlouhodobé kůře, která může znamenat změnu životního stylu. Je to způsob prevence onemocnění, duševní očisty, oddálení stárnutí a zároveň redukce tuku. Jaké typy půstu existují a jak moc efektivní je přerušovaný půst si můžete přečíst v tomto článku.

Více
žádná
Pánevní dno jako zdroj energie
Body Health Beauty

Pánevní dno jako zdroj energie

Pánevní dno je velmi zajímavá partie lidského těla, kterému není věnována dostatečná pozornost. Zamyslíme-li se nad ním, je to lůno lásky! V oblasti pánve vzniká život, žena zde prožívá pocity slasti při vyvrcholení a zároveň v této partii dochází k hormonálním změnám, které ovlivňují naší psychiku. Mnohdy bývá nedostatečná péče o pánevní dno spojena s problémy s otěhnotněním, bolestivou menstruací, ale postupně i ve stáří s inkontinencí. Podívejme se blíže na to, jak pečovat o místo, které je zdrojem nekonečné životní energie.

Více
žádná
Je na čase být happy aneb jak si namíchat koktejl hormonů štěstí
Mind Beauty

Je na čase být happy aneb jak si namíchat koktejl hormonů štěstí

Netvrdím, že hormonální bomba bohatá na endrofiny obrátí váš život naruby a najednou vše bude růžové. S jistotou lze ale říci, že produkci hormonů štěstí, které podmiňují pozitivní pocity, můžeme značně ovlivnit. A co je pro člověka lepší než se cítit pozitivně naladěný? Z jednotlivých momentů se skládá celý život. Pojďme si každou chvíli užít naplno a s úsměvem.

Více
žádná
Nezapomeňme v létě doplňovat minerály
Beauty Health Energy

Nezapomeňme v létě doplňovat minerály

Pokud jste i Vy sportovní nadšenci jako my ve Well You, a nebo se nadměrně potíte, ztrácíte tak důležité minerály, které je potřeba doplňovat. V letních horkých dnech bychom neměli zapomínat na pravidelný pitný režim a na kvalitní potraviny, ve kterých nalezneme adekvátní množsví minerálních látek, které si tělo nedokáže vytvořit. Jaké minerály si tedy vybrat? To vše se dozvíte v tomto přehledném článku.

Více
žádná
O čem vypovídá stav naší pleti aneb pokožka jako plátno lidského těla
Beauty

O čem vypovídá stav naší pleti aneb pokožka jako plátno lidského těla

Podle tradiční čínské medicíny jsou určité projevy na pokožce spjaty s psychickými problémy. Ať už hovoříme o ekzému, bradavicích, akné či zrudnutí pleti, často se jedná o dlouhotrvající potíže, které se projevují navenek. Pokožka signalizuje stav vnitřní harmonie. Naopak i péče o ní a obyčejné pohlazení působí blahobytně na lidskou psychiku. Jak pečovat o toto plátno lidského těla z vnějšku i zevnitř si povíme v následujícím článku.

Více
žádná
Trpíte otoky, celulitidou nebo chronickou únavou? Zkuste lymfodrenáž!
Beauty

Trpíte otoky, celulitidou nebo chronickou únavou? Zkuste lymfodrenáž!

Lymfatická masáž je mnohdy považována pouze za kosmetický zákrok. Opak je však pravdou. Tato zázračná kúra léčí nejen otoky končetin, celulitidu, chronickou únavu, bolesti hlavy, křečové žíly, ale může nás i zbavit infekčních chorob horních cest dýchacích a jiných onemocnění. Jedná se tedy spíše o lymfodrenáž, kterou však nemůže podstoupit každý. Pojďme se společně podívat na funkci lymfatického systému, účinky drenáže a jaké jsou kontraindikace. Kdo vůbec může lymfodrenáž vyzkoušet?

Více
Well You

CORONA CHALLENGE

Well You

Tereza pro vás připravila dohromady 20 videí Body Formingu věnovaných všem partiím těla. Dva měsíce pořádné novoroční výzvy. Tak pojďte do toho, vytvarujte svou postavu a buďte FIT s WELL YOU!

 

CHCI VÝZVU