Body

Fyzioterapie jako rehabilitace se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového aparátu. My se na stránkách Well You zaměřujeme převážně na prevenci, neboť diagnostika a léčba je závislá na osobním kontaktu a individuálním přístupu k pacientovi.

Pomocí instruktážních videí, podcastů s odborníky na různé metody fyzioterapie a článků o četných potížích pohybového aparátu vás zasvětíme do světa fyzioterapie tak, abyste se cítili lépe. Na základě znalosti anatomie, vývojové kineziologie, fyziologie a biomechaniky pohybu vám představíme několik rehabilitačních metod včetně Vojtovy metody, DNS, metody Ludmily Mojžíšové a mnohých dalších.

Zdravé kyčle - správná mobilita a stabilita

8.3.2021 Body

Kyčle - partie, kterou možná při cvičení trošku zanedbáváme. A přitom jsou to právě svalové dysbalance v oblasti pánve a kyčelních kloubů, které často mohou za bolesti v tříslech, hýždích ale i dolní části zad.

Více

Uvolňování krční páteře

19.2.2021 Body CVIČTE S NÁMI Lucie

Trpíte-li bolestmi krční páteře, například ze sedavého zaměstnání, je vhodné krční páteř uvolňovat. Nesrovnalosti krční páteře mohou způsobovat migrény, bolesti hlavy, radiace do horních končetin, či řadu jiných problémů spojených s touto partií. Cvičení trvá 15 minut. Doporučujeme zakoupit roller.

Více

Výhřez ploténky

20.1.2021 Body

Velký strašák každého, kdo má problémy s bolestí zad. Pokud tyto problémy přerostou přes určitou snesitelnou míru, je na řadě diagnostikovat, co je s naším tělem špatně. Každý zasvěcený do této problematiky asi nejméně chce, aby se jednalo o výhřez ploténky.

Více

Jaký jste somatotyp aneb jak cvičit a jak se stravovat

5.1.2021 Power Body

Věděli jste, že existuje typologie lidí podle vrozené stavby těla? A že dokonce tato typologie postavy částečně předjímá jakým způsobem se stravovat a cvičit? To, že existují typy lidí, kteří maji tendence k nadváze nebo naopak k podvýživě není náhoda. Stejně tak je geneticky předurčeno nabírání svalové hmoty. Pojďme se podívat na to, kam byste se zařadili vy!

Více

VYZKOUŠEJ PROGRAM BE FIT NA 7 DNÍ ZDARMA!

Jdu do toho

TENISOVÝ LOKET

12.11.2020 Body

Trápí vás ostrá bolest v oblasti lokte, která se objevuje především při zátěži? Pravděpodobně se jedná o tzv. tenisový či oštěpařský (goflový) loket. Co ale zmíněné obtíže způsobuje? Jak se diagnostikují a jaké jsou možnosti terapie?

Více

AKTIVACE SVALŮ LOPATKY

7.11.2020 Body CVIČTE S NÁMI Tereza

Možná vás bolí za krkem, možná máte problém s tenisovým loktem a nebo hrudní páteří. Existuje mnoho problémů spjatých s nestabilními svaly lopatky. Tereza vám pomůže některé svaly uvolnit a některé aktivovat díky účinným cvikům. Ke cvičení potřebujete 34 min., podložku, příp. bloček a expander.

Více

Jaroslav Zelenka - Rolfterapie jako náprava pohybového aparátu

11.9.2020 Body POSLECHNĚTE SI NÁS Lucie

O rolfterapii jako měkké technice, která napravuje pohybový aparát, uvolňuje fascie, změkčuje jizvy a dostává tělo do roviny zohledňující gravitační sílu země. Rozhovor s místopředsedou České asociace strukturální integrace a majitelem studia Tensegrity. Rozhovor doplňuje praktická ukázka techniky.

Více

Uvolňování kyčlí

20.8.2020 Body CVIČTE S NÁMI Lucie

Krátké instruktážní video o tom, jak uvolňovat kyčelní klouby. Sérii cviků předchází test, kterým zjistíte, zda máte zkrácené celkem tři svaly, které mohou ovlivňovat hybnost kyčelního kloubu. Jedná se o povázku stehenní, sval bedrokyčlostehenní a přímý sval stehenní. Cvičení trvá pouze 10 minut.

Více

Pánevní dno jako zdroj energie

23.7.2020 Body Health Beauty

Pánevní dno je velmi zajímavá partie lidského těla, kterému není věnována dostatečná pozornost. Zamyslíme-li se nad ním, je to lůno lásky! V oblasti pánve vzniká život, žena zde prožívá pocity slasti při vyvrcholení a zároveň v této partii dochází k hormonálním změnám, které ovlivňují naší psychiku. Mnohdy bývá nedostatečná péče o pánevní dno spojena s problémy s otěhnotněním, bolestivou menstruací, ale postupně i ve stáří s inkontinencí. Podívejme se blíže na to, jak pečovat o místo, které je zdrojem nekonečné životní energie.

Více