Health

Celostní medicína poskytuje náhled na člověka jako celek. Dozvíte se zde fascinující informace ze světa tradiční čínské medicíny, psychosomatiky, akupunktury, homeopatie, astrologie, energetické medicíny a jiných inspirativních alternativních oborů. Tyto souvislosti vám předáváme prostřednictvím zejména užitečných článků a podcastů, v nichž vedeme rozhovory s odborníky.

 

IMUNITA – ZNAČKA ODOLNOSTI – MADE IN NAŠE TĚLO

12.1.2021 Health

Stejně jako poslance chrání jejich poslanecká imunita, i lidské tělo je pod imunitní ochranou. Zajišťuje jak naši obranyschopnost , tak i autotoleranci (pozná své). Je geniálně propracovaná, neustále zdokonalovaná a tisíci lety prověřená. Jinak bychom tu nebyli.

Více

VARIABILITA SRDEČNÍHO PULSU aneb DÁ SE POHODA ZMĚŘIT?

17.9.2020 Health Heart

Kdo vlastníte „chytré hodinky“ a se zájmem sledujete svůj sportovní výkon, kvalitu spánku, míru stresu a zotavení, pokyvujete u tohoto názvu souhlasně hlavou. Hodinky velkou většinu hodnot vypočítávají sami právě z přesného měření pulsu a hodnot HRV.Čím déle hodinky nosíme, tím jsou údaje přesnější.

Více

Protokol pro léčbu lymské boreliózy pomocí homeopatie

8.9.2020 Health

Pokud nevěříte na sílu homeopatie v případech, jaký je tento, tak ani dál nečtěte. Ale pokud jste jako já a víte, že homeopatie dokáže vyléčit infekce jako labiální i pásový opar, mononukleózu, chřipku i angínu, podělím se s vámi o to, co používám při akutní borelióze.

Více

Lymská borelióza z pohledu celostní medicíny

20.8.2020 Health

Přestože se v současnosti všechna mediální pozornost soustředí na Covid 19 a nový coronavirus, nepřestaly existovat „staré známé infekce“, o kterých také ještě spoustu nevíme. Jednou z nich je i borelióza.

Více

VYZKOUŠEJ PROGRAM BE FIT NA 7 DNÍ ZDARMA!

Jdu do toho

Tradiční čínská medicína - element dřevo

Pět elementů je společně s teorií jin jang základem čínské medicíny. Jedná se o systém, který představuje pět pohybů a pět fází sezónních přírodních cyklů. Oproti východním naukám, které respektují 4 elementy, zde máme element dřevo a kov. Jaký smysl mají elementy v tradiční čínské medicíně?

Více

Tradiční čínská medicína - element oheň

Pět elementů je společně s teorií jin jang základem čínské medicíny. Jedná se o systém, který představuje pět pohybů a pět fází sezónních přírodních cyklů. Oproti východním naukám, které respektují 4 elementy, zde máme element dřevo a kov. Jaký smysl mají elementy v tradiční čínské medicíně?

Více

Homeopatická lékárna na cesty

Jaký význam mají homeopatika a jaké jsou jejich účinky? Jaké dávkování bychom měli zvolit a při kterých situacích? Seznamte se s konkrétními homeopatiky , jež používáme při úrazech a onemocněních, která se mohou přihodit na cestách. Velmi praktický podcast shrnující účinky homeopatik.

Více

Duch a duše

Co znamená pojem tělo, duše a duch a jaké jsou mezi těmito pojmy rozdíly? Co si můžeme představit pod pojmem "duch v nás", nebo že je někdo oduševnělý? Jak se dříve vnímala psychika člověka, pocity a jak vnímáme lidské trápení? Krátký podcast objasňující tyto pojmy.

Více

Co je to celostní medicína

V tomto podcastu se dozvíte, v jaké situaci se spolehnout na pomoc klasického lékaře a v jaké situaci se obrátit na pomoc terapeuta celostní medicíny. Podcast objasňuje pojem celostní medicína.

Více