Heart

Proto, aby celý organismus fungoval tak, jak má, měli bychom trénovat i ten nejdůležitější orgán v těle – srdce. Dobrou kondici nemusí mít pouze vrcholoví sportovci, ale i obyčejní lidé. Trénink srdce a práce s tepovou frekvencí zásadně ovlivňuje krevní oběh, krevní tlak a předchází kardiovaskulárním onemocněním. V České republice jsou nemoci oběhové soustavy (vysoký krevní tlak, infarkt myokardu a ateroskleróza) nejčastější příčinou úmrtí.

Kromě poznatků z fyziologie si ukážeme, jakou techniku pohybu používat při běhání.

Venkovní trénink na “workout” hřišti

25.2.2021 Heart Power

Současná komplikovaná situace se ne a ne nachýlit ke svému konci. Fitness centra byla dlouhou dobu uzavřená a jejich případné otevření nemusí vydržet nikterak dlouho. Okolnosti si u většiny věrných cvičících vyžádaly změny v zajetých zvyklostech a museli jsme se přizpůsobit.

Více

Chytré hodinky - 5 věcí, ve kterých vám usnadní aktivní životní styl

24.2.2021 Heart

Matně si vzpomínám na tělesnou výchovu základní školy, kde jsme v rámci různých běžeckých disciplín běhávali 1500m v terénu. Krásná trasa přírodou, kolem řeky. V rámci rozpomenutí jsem si onu trasu šel zaběhnout nedávno znovu.

Více

Jóga pro běžce

24.2.2021 Relax Heart CVIČTE S NÁMI Tereza

Chodíte rádi běhat a chtěli byste se po běhu lehce protáhnout? Zkuste tuto lekci jógy pro začátečníky. Tentokrát opět s Terezou, naší fyzioterapeutkou.

Více

Technika běhu - alfa i omega od rekreačního po závodní běh

19.2.2021 Heart

Běh a různé soutěže v tomto sportu jsou v posledních letech na výslunní. Atraktivitu zvyšují jednak marketingové kampaně jednotlivých závodních pořadatelů, ale i jednoduchost sportovní disciplíny, která nepotřebuje prakticky specializované vybavení. Nerad bych opomenul i zlepšující se povědomí lidí a prevenci zdraví a kondičních aspektech, k čemuž běh výrazně dopomáhá

Více

VYZKOUŠEJ PROGRAM BE FIT NA 7 DNÍ ZDARMA!

Jdu do toho

Začínám běhat

15.2.2021 Heart

Všichni jsme jednou s něčím začínali a sami dobře víte, že začátky jsou kolikrát cestou dosti trnitou a plnou nepřehledných zatáček… Aby i vaše cesta nekončila u první překážky, kterých se objeví vždy mnoho, připravil jsem pro vás jednoduché tipy, jak s běháním začít, neznechutit si ho, užívat si a třeba se připravit i na nějaký hobby závod.

Více

POHYB A IMUNITA

7.11.2020 Heart

V současné době je imunita velmi aktuálním tématem, které se řeší v globálním měřítku. Těžké časy díky pandemii toto téma otevřely snad ze všech stran a široká veřejnost se o zvýšení imunity aktivně zajímá.

Více

Trénink podle srdečního tepu

16.10.2020 Heart

Už dávno je překonaným mýtem, že sledování srdečního tepu v rámci tréninku patří pouze k profesionálnímu sportu. Díky chytrým pomocníkům v podobě smartwatch a sporttesterů může jeho benefity využívat prakticky každý. A rozhodně to není žádná velká věda, porozumět základním parametrům může každý.

Více

VARIABILITA SRDEČNÍHO PULSU aneb DÁ SE POHODA ZMĚŘIT?

17.9.2020 Health Heart

Kdo vlastníte „chytré hodinky“ a se zájmem sledujete svůj sportovní výkon, kvalitu spánku, míru stresu a zotavení, pokyvujete u tohoto názvu souhlasně hlavou. Hodinky velkou většinu hodnot vypočítávají sami právě z přesného měření pulsu a hodnot HRV.Čím déle hodinky nosíme, tím jsou údaje přesnější.

Více

Jak důležitá je lidská noha

21.7.2020 Body Heart

Každý den uděláme mnoho kroků, každý den stojíme mnoho minut, většinu času na sobě máme obuv, nevhodnou obuv. Mnoho z vás, čtenářů, nějakým způsobem sportuje, cvičí. Konec konců, proto jste taky tady. Pěstujeme si pevná a vypracovaná břicha, bicepsy, tricepsy a všechny možné svaly. Pracujeme na kondici, abychom běhali rycheji, skákali výše, apod. Ale…

Více