Body
Fyzioterapie

Fyzioterapie jako rehabilitace se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového aparátu. My se na stránkách Well You zaměřujeme převážně na prevenci, neboť diagnostika a léčba je závislá na osobním kontaktu a individuálním přístupu k pacientovi.

Pomocí instruktážních videí, podcastů s odborníky na různé metody fyzioterapie a článků o četných potížích pohybového aparátu vás zasvětíme do světa fyzioterapie tak, abyste se cítili lépe. Na základě znalosti anatomie, vývojové kineziologie, fyziologie a biomechaniky pohybu vám představíme několik rehabilitačních metod včetně Vojtovy metody, DNS, metody Ludmily Mojžíšové a mnohých dalších.

fyzioterapie Lucie
 Jaroslav Zelenka - Rolfterapie jako náprava pohybového aparátu

Jaroslav Zelenka - Rolfterapie jako náprava pohybového aparátu

O rolfterapii jako měkké technice, která napravuje pohybový aparát, uvolňuje fascie, změkčuje jizvy a dostává tělo do roviny zohledňující gravitační sílu země. Rozhovor s místopředsedou České asociace strukturální integrace a majitelem studia Tensegrity. Rozhovor doplňuje praktická ukázka techniky.

Více
žádná
Výhřez ploténky
Body

Výhřez ploténky

Velký strašák každého, kdo má problémy s bolestí zad. Pokud tyto problémy přerostou přes určitou snesitelnou míru, je na řadě diagnostikovat, co je s naším tělem špatně. Každý zasvěcený do této problematiky asi nejméně chce, aby se jednalo o výhřez ploténky.

Více
jóga Lucie
Body Balance

Body Balance

Hledáte-li cvičení pro uvolnění těla a mysli, vyzkoušejte velmi populární Body Balance. Toto téměř hodinové cvičení je kombinací jógy, pilates a taichi a kombinuje cviky pro rozvoj flexibility, posílení středu těla a zlepšení koordinace. Cvičí se na velmi příjemnou hudbu.

Více
fyzioterapie Lucie
Uvolňování kyčlí
Body CVIČTE S NÁMI

Uvolňování kyčlí

Krátké instruktážní video o tom, jak uvolňovat kyčelní klouby. Sérii cviků předchází test, kterým zjistíte, zda máte zkrácené celkem tři svaly, které mohou ovlivňovat hybnost kyčelního kloubu. Jedná se o povázku stehenní, sval bedrokyčlostehenní a přímý sval stehenní. Cvičení trvá pouze 10 minut.

Více
fitness Lucie
Technika pohybu - nohy

Technika pohybu - nohy

Velmi užitečné video, které shrnuje základní chyby při cvičení nohou a správnou techniku pohybu. Lektorka vysvětluje, proč konkrétně je technika pohybu pro cvičení důležitá. Během 15 minut se dozvíte, jaká pravidla cvičení je nutné respektovat, abyste si neublížili.

Více
žádná
Pánevní dno jako zdroj energie
Body Health Beauty

Pánevní dno jako zdroj energie

Pánevní dno je velmi zajímavá partie lidského těla, kterému není věnována dostatečná pozornost. Zamyslíme-li se nad ním, je to lůno lásky! V oblasti pánve vzniká život, žena zde prožívá pocity slasti při vyvrcholení a zároveň v této partii dochází k hormonálním změnám, které ovlivňují naší psychiku. Mnohdy bývá nedostatečná péče o pánevní dno spojena s problémy s otěhnotněním, bolestivou menstruací, ale postupně i ve stáří s inkontinencí. Podívejme se blíže na to, jak pečovat o místo, které je zdrojem nekonečné životní energie.

Více
žádná
Horní zkřížený syndrom - Jev typický nejen pro “ajťáky”
Body Power

Horní zkřížený syndrom - Jev typický nejen pro “ajťáky”

Už jsme si společně prošli problematiku dolního zkříženého syndromu. Stejně jako ten, i ten horní, kterému se budeme věnovat v dnešním článku, není pouze estetickou záležitostí. Svalové nerovnováhy horního zkříženého syndromu mohou mít mnohem závažnější dopady na naše zdraví, a to nejen v oblasti, kde se dané svaly a decentrované segmenty nachází.

Více
žádná
Jak důležitá je lidská noha
Body Heart

Jak důležitá je lidská noha

Každý den uděláme mnoho kroků, každý den stojíme mnoho minut, většinu času na sobě máme obuv, nevhodnou obuv. Mnoho z vás, čtenářů, nějakým způsobem sportuje, cvičí. Konec konců, proto jste taky tady. Pěstujeme si pevná a vypracovaná břicha, bicepsy, tricepsy a všechny možné svaly. Pracujeme na kondici, abychom běhali rycheji, skákali výše, apod. Ale…

Více
žádná
Proč Vás bolí záda aneb dolní zkřížený syndrom
Body Power

Proč Vás bolí záda aneb dolní zkřížený syndrom

Bolí vás někdy záda? Tuším, že většina z vás, čtenářů, odpoví bohužel kladně. Nejčastější projekcí bolesti zad je právě oblast beder a není tomu tak náhodou. Vede k tomu mnoho faktorů a řešení není mnohdy nijak složité. Pojďme se na to podívat.

Více
Well You

Dvouměsíční výzva s Terezou

Well You

Cvičte v době koronaviru v bezpečí domova a přijměte dvouměsíční výzvu! Každé dva týdny 5 videí na všechny partie. Buďte FIT s Well You! 

CVIČTE S NÁMI