žádná
O našem mikrobiomu
Datum
  • 30. září 2020
Kategorie Energy
Autor článku

Naše střevní flóra je extrémně bohatá a bakterií v našich střevech máme minimálně tolik, kolik je buněk v našem těle. Zde se studie neshodují. Jedna říká desetkrát tolik, novější se přiklánějí k poměru 1:1. To by znamenalo 50-75 bilionů mirkoorganismů v našem zažívacím ústrojí. Dohromady cca 1-2kg!

 
Termín „mikrobiom“ poprvé uvedl, resp. koncept lidského mikrobiomu, navrhl v roce 2001 Joshua Lederberg, laureát Nobelovy ceny.
V našem zažívacím ústrojí najdeme 500-1000 různých kmenů bakterií. Žijí zde i viry, houby a prvoci. Dobře prozkoumaných je ovšem pouhých cca 40 kmenů. Mezi nejznámější…
Well You členství

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele

Předplatit Přihlásit

Příbuzné články

výživa Hana
JANA PECHMANOVÁ & HANA LANG - MIKROBIOM

JANA PECHMANOVÁ & HANA LANG - MIKROBIOM

Co je to mikrobiom a jak se vyvíjí v průběhu života? Jak o mikrobiom musíme pečovat a jakou úlohu hraje pro naši imunitu? Co je to symbióza mikrobiomu? To vše a mnohem více se dozvíte v tomto podcastu, rozhovoru mezi autorkou knihy Jím-Nejím Janou Pechmanovou a nutriční poradkyní Hanou Lang.

Více
Well You

CORONA CHALLENGE

Well You

Tereza pro vás připravila dohromady 20 videí Body Formingu věnovaných všem partiím těla. Dva měsíce pořádné novoroční výzvy. Tak pojďte do toho, vytvarujte svou postavu a buďte FIT s WELL YOU!

 

CHCI VÝZVU