Heart
Kondice

Proto, aby celý organismus fungoval tak, jak má, měli bychom trénovat i ten nejdůležitější orgán v těle – srdce. Dobrou kondici nemusí mít pouze vrcholoví sportovci, ale i obyčejní lidé. Trénink srdce a práce s tepovou frekvencí zásadně ovlivňuje krevní oběh, krevní tlak a předchází kardiovaskulárním onemocněním. V České republice jsou nemoci oběhové soustavy (vysoký krevní tlak, infarkt myokardu a ateroskleróza) nejčastější příčinou úmrtí.

Kromě poznatků z fyziologie si ukážeme, jakou techniku pohybu používat při běhání.

žádná
 Trénink podle srdečního tepu
Heart

Trénink podle srdečního tepu

Už dávno je překonaným mýtem, že sledování srdečního tepu v rámci tréninku patří pouze k profesionálnímu sportu. Díky chytrým pomocníkům v podobě smartwatch a sporttesterů může jeho benefity využívat prakticky každý. A rozhodně to není žádná velká věda, porozumět základním parametrům může každý.

Více
žádná
Chytré hodinky - 5 věcí, ve kterých vám usnadní aktivní životní styl
Heart

Chytré hodinky - 5 věcí, ve kterých vám usnadní aktivní životní styl

Matně si vzpomínám na tělesnou výchovu základní školy, kde jsme v rámci různých běžeckých disciplín běhávali 1500m v terénu. Krásná trasa přírodou, kolem řeky. V rámci rozpomenutí jsem si onu trasu šel zaběhnout nedávno znovu.

Více
žádná
VARIABILITA SRDEČNÍHO PULSU aneb DÁ SE POHODA ZMĚŘIT?
Health Heart

VARIABILITA SRDEČNÍHO PULSU aneb DÁ SE POHODA ZMĚŘIT?

Kdo vlastníte „chytré hodinky“ a se zájmem sledujete svůj sportovní výkon, kvalitu spánku, míru stresu a zotavení, pokyvujete u tohoto názvu souhlasně hlavou. Hodinky velkou většinu hodnot vypočítávají sami právě z přesného měření pulsu a hodnot HRV.Čím déle hodinky nosíme, tím jsou údaje přesnější.

Více
žádná
Začínám běhat
Heart

Začínám běhat

Všichni jsme jednou s něčím začínali a sami dobře víte, že začátky jsou kolikrát cestou dosti trnitou a plnou nepřehledných zatáček… Aby i vaše cesta nekončila u první překážky, kterých se objeví vždy mnoho, připravil jsem pro vás jednoduché tipy, jak s běháním začít, neznechutit si ho, užívat si a třeba se připravit i na nějaký hobby závod.

Více
žádná
Technika běhu - alfa i omega od rekreačního po závodní běh
Heart

Technika běhu - alfa i omega od rekreačního po závodní běh

Běh a různé soutěže v tomto sportu jsou v posledních letech na výslunní. Atraktivitu zvyšují jednak marketingové kampaně jednotlivých závodních pořadatelů, ale i jednoduchost sportovní disciplíny, která nepotřebuje prakticky specializované vybavení. Nerad bych opomenul i zlepšující se povědomí lidí a prevenci zdraví a kondičních aspektech, k čemuž běh výrazně dopomáhá

Více
žádná
Jak důležitá je lidská noha
Body Heart

Jak důležitá je lidská noha

Každý den uděláme mnoho kroků, každý den stojíme mnoho minut, většinu času na sobě máme obuv, nevhodnou obuv. Mnoho z vás, čtenářů, nějakým způsobem sportuje, cvičí. Konec konců, proto jste taky tady. Pěstujeme si pevná a vypracovaná břicha, bicepsy, tricepsy a všechny možné svaly. Pracujeme na kondici, abychom běhali rycheji, skákali výše, apod. Ale…

Více
Well You

Dvouměsíční výzva s Terezou

Well You

Cvičte v době koronaviru v bezpečí domova a přijměte dvouměsíční výzvu! Každé dva týdny 5 videí na všechny partie. Buďte FIT s Well You! 

CVIČTE S NÁMI