Eva Podhajská

Eva Podhajská

Jsem praktická lékařka s 30tiletou praxí v celostní medicíně s přednostním zaměřením na homeopatii a tradiční čínskou medicínu.

 

Po promoci na Lékařské fakultě hygienické UK se mojí předatestační základnou stala medicína hloubkových ponorů na Klinice nemocí z povolání. Následovala revoluce a smršť vzdělávání v tradiční čínské medicíně, homeopatii, akupunktuře, EAV, výživě, astrologii, EFT, mentální terapii, psychosomatice, energetické medicíně a dalších alternativních oborech. Poháněla mě zvědavost a potřeba mít přehled. 

Po atestaci v oboru Všeobecný lékař pro dospělé jsem pracovala v homeopatickém institutu Rhodon jako lektorka homeopatie a vedoucí lékař léčebného homeopatického centra. Lektorskou činnost jsem si ještě zopakovala později na Vyšší odborné zdravotní škole a ve Škole jógy a zdravého pohybu.Udržuji kontakt i s postgraduálním vzděláváním v klasické medicíně.

Učím se informace filtrovat a propojovat.Fascinují mě souvislosti.Dvacet dva let mám svou soukromou praxi. Vyznávám jednoduchost, autentičnost a přirozenost.Chci vám zde poskytnout podněty, inspiraci a motivacipro šťastnější, zdravější a věřím i delší život. Zjednodušit orientaci v dnešní džungli informací.Přiblížit svět léčebných sil, které zatím nelze změřit. Mým přáním je, abyste chápali, co se uvnitř vás děje. Abyste pak byli v otázkách zdraví více svobodní a nezávislí.

„Hledej jiskru, která zapálí oheň tvých léčivých sil.“

     Paracelsus

 

IMUNITA – ZNAČKA ODOLNOSTI – MADE IN NAŠE TĚLO

12.1.2021 Health

Stejně jako poslance chrání jejich poslanecká imunita, i lidské tělo je pod imunitní ochranou. Zajišťuje jak naši obranyschopnost , tak i autotoleranci (pozná své). Je geniálně propracovaná, neustále zdokonalovaná a tisíci lety prověřená. Jinak bychom tu nebyli.

Více

VARIABILITA SRDEČNÍHO PULSU aneb DÁ SE POHODA ZMĚŘIT?

17.9.2020 Health Heart

Kdo vlastníte „chytré hodinky“ a se zájmem sledujete svůj sportovní výkon, kvalitu spánku, míru stresu a zotavení, pokyvujete u tohoto názvu souhlasně hlavou. Hodinky velkou většinu hodnot vypočítávají sami právě z přesného měření pulsu a hodnot HRV.Čím déle hodinky nosíme, tím jsou údaje přesnější.

Více

Protokol pro léčbu lymské boreliózy pomocí homeopatie

8.9.2020 Health

Pokud nevěříte na sílu homeopatie v případech, jaký je tento, tak ani dál nečtěte. Ale pokud jste jako já a víte, že homeopatie dokáže vyléčit infekce jako labiální i pásový opar, mononukleózu, chřipku i angínu, podělím se s vámi o to, co používám při akutní borelióze.

Více

Lymská borelióza z pohledu celostní medicíny

20.8.2020 Health

Přestože se v současnosti všechna mediální pozornost soustředí na Covid 19 a nový coronavirus, nepřestaly existovat „staré známé infekce“, o kterých také ještě spoustu nevíme. Jednou z nich je i borelióza.

Více

Tradiční čínská medicína - element dřevo

Pět elementů je společně s teorií jin jang základem čínské medicíny. Jedná se o systém, který představuje pět pohybů a pět fází sezónních přírodních cyklů. Oproti východním naukám, které respektují 4 elementy, zde máme element dřevo a kov. Jaký smysl mají elementy v tradiční čínské medicíně?

Více

Tradiční čínská medicína - element oheň

Pět elementů je společně s teorií jin jang základem čínské medicíny. Jedná se o systém, který představuje pět pohybů a pět fází sezónních přírodních cyklů. Oproti východním naukám, které respektují 4 elementy, zde máme element dřevo a kov. Jaký smysl mají elementy v tradiční čínské medicíně?

Více

Homeopatická lékárna na cesty

Jaký význam mají homeopatika a jaké jsou jejich účinky? Jaké dávkování bychom měli zvolit a při kterých situacích? Seznamte se s konkrétními homeopatiky , jež používáme při úrazech a onemocněních, která se mohou přihodit na cestách. Velmi praktický podcast shrnující účinky homeopatik.

Více

Duch a duše

Co znamená pojem tělo, duše a duch a jaké jsou mezi těmito pojmy rozdíly? Co si můžeme představit pod pojmem "duch v nás", nebo že je někdo oduševnělý? Jak se dříve vnímala psychika člověka, pocity a jak vnímáme lidské trápení? Krátký podcast objasňující tyto pojmy.

Více

Co je to celostní medicína

V tomto podcastu se dozvíte, v jaké situaci se spolehnout na pomoc klasického lékaře a v jaké situaci se obrátit na pomoc terapeuta celostní medicíny. Podcast objasňuje pojem celostní medicína.

Více

IMUNITU V APATYCE NEKOUPÍŠ

7.11.2020 Health

Realita těchto dnů nás rozdělila na tři tábory. Ty, co mají velký strach . Z neznámého viru. Z jeho všudypřítomnosti. Z nejistoty zda dělám vše správně, jestli nemoc zvládnu, jestli pro mě bude místo v nemocnici, kdybych potřeboval, jestli nebudu mít následky, jestli někoho z blízkých neohrozím....

Více

Tradiční čínská medicína - 5 elementů

11.9.2020 Health

Základem východních nauk je nauka o živlech - voda, oheň, země a vzduch. V tradiční čínské medicíně chybí (zdánlivě) živel vzduch a naopak navíc jsou zde přítomny živly dřevo a kov. Je to proto, že 5 prvků tradiční čínské medicíny je složené kvality, jejichž základem jsou zmíněné 4 živly.

Více

Chronická lymská borelióza a jak na ní

8.9.2020 Health

Borelióza je složité onemocnění, které zkoumá mnoho vědeckých týmů a stejně stále obsahuje mnoho sporných, nevyjasněných míst. V prvním díle jsme si řekli všeobecně o lymské borelióze. Nyní si povíme o chronických příznacích a její léčbě.

Více

VITAMIN D – MOST MEZI ENERGIÍ SLUNCE a ENERGIÍ BUNĚK - 2. část

22.7.2020 Health Energy Beauty

Základní myšlenkou, se kterou vám možná polezu na nervy, ale kterou bych přesto ráda řekla, je: dostatek vitaminu D v těle není starost vašeho lékaře, ale vaše. Jak na to?

Více

VITAMIN D – MOST MEZI ENERGIÍ SLUNCE a ENERGIÍ BUNĚK - 1. část                    

21.7.2020 Health Beauty

Vitamin D – v souvislosti s Covid19 skloňovaný více než dříve. Čím je tento „slunečný vitamín“ tak výjimečný? Co pro nás vlastně v našem těle dělá? Je to jen módní sezónní bublina nebo je to skutečně něco, o co bychom měli sami zodpovědně pečovat?

Více