Eva Svobodová
Eva Svobodová Eva Svobodová

Profesí jsem právník (absolvent právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze), a to již přes dvacet let. Prosedím tedy dost času před počítačem. Můj život však vždy provázely útěky do přírody a různorodé sportovní aktivity, zájem o zdravý životní styl. 

 

Po práci a o víkendech, pokud mi to ostatní povinnosti dovolí a tělo povolí, pobývám v přírodě a relaxuji při sportovních aktivitách. Mám velmi ráda cyklistiku, občas si zaběhám, zaposiluji, miluji hory, podnikám často túry, ráda zdolávám též ferraty, pár let se již také pokouším o horolezení. V zimě si beru na pomoc sněžnice či skialpové lyže, když mám chuť, vrátím se ještě na sjezdovky nebo snowboard. Původně jsem vlastně chtěla být učitelkou tělesné výchovy (a německého jazyka), ale nakonec jsem se vydala jinou cestou, ne však úplně a můj původní záměr se mi stal koníčkem a odreagováním. Začínala jsem v roce 1999 jako instruktor aerobiku a jeho různých forem, později jsem se stala instruktorkou spinningu, absolvovala jsem speciální semináře zaměřené zejména na bodyform, powerjógu, dětský aerobik,vše jsem vždy ráda předávala dál, abych pomohla každému, kdo se rozhodl na sobě takto pracovat. V posledních deseti letech se stále více věnuji józe, která mi pomáhá pečovat o sebe nejen po tělesné, ale zejména též po duchovní stránce. Jóga vlastně provází každý můj den, ať již v jakékoli z jejích mnoha podob, je pro mne nikdy nekončícím objevováním a obohacováním. Jóga nabízí svobodu, harmonii, možnost odstoupit od každodenního shonu a najít v sobě klid, protáhnout a zpevnit tělo, uvolnit se, nabrat energii, nabýt sebevědomí a stát se vyrovnaným. A pak je na každém, zda si z jógové podložky uvedené přenese i do každodenního života.

Vzdělání (mimoprávní):

  • ACI (Akademie cvičitelů a instruktorů ČASPV) Instruktor aerobiku III. a II. třída (1999-2000), specializované semináře Bodyform, Fitball, Dětský aerobik, Powerjóga, Ashtanga yoga, Strečink a další(2001-2019)
  • ACI Instruktor indoor cycling III. a II. třída (2008)
  • FISAF Hatha Yoga Instructor I. a II. (2015)
  • FISAF specializace III. Vinyása jóga (2015)
  • FISAF specializace III. Technika jógových pozic a upravování v nich (2016)
  • Program prevence poruch pohybového systému (krční páteř, hrudní páteř a horní končetina) FTVS UKPraha (2018)
  • Semináře týkající se výživy, relaxace a masáží

 

„ÚSMĚV nestojí nic a vynáší mnoho. Obohacuje toho, kdo jej přijímá, aniž by ochuzoval toho, kdo jej daruje. Trvá jen chvilku, ale vzpomínka na něj bývá někdy věčná. Nikdo není tak bohatý, aby se bez něj obešel. A nikdo není tak chudý, aby jej nemohl darovat.“

Články autora

jóga Eva
Otevírání hrudníku a srdeční čakry
Relax CVIČTE S NÁMI

Otevírání hrudníku a srdeční čakry

Dnešní jóga je zaměřena na otevírání čtvrté čakry, které prospěšně působí na oběhový a dechový systém a prospívá našemu srdci. Toto cvičení trvá 28 minut.

Více
jóga Eva
VINYASA JÓGA
Relax CVIČTE S NÁMI

VINYASA JÓGA

Tato kratší lekce jógy je zaměřena na posílení středu těla a zpevnění boků. Jedná se o jemnou jógu, při které své tělo posílíte a zároveň protáhnete. Za pouhých 18 minut se budete cítit lépe.

Více
jóga Eva
Jóga na probuzení

Jóga na probuzení

Zpříjemněte si své ráno jógovou sestavou a vyzenujte se na celý den. Tato jemná jóga vás zklidní a budete soustředěni na svou práci. Okysličíte mozek a protáhnete jemně své tělo, jak jinak než s Evou Svobodovou.

Více
jóga Eva
PODZIMNÍ FLOW

PODZIMNÍ FLOW

Přichází podzim, nám se zkracují dny a pro zlepšení nálady vám určitě pomůže pohyb. Zklidněte svou mysl a rozhýbejte své tělo díky této půlhodinové lekci s Evou. Cvičíme venku i doma v obýváku. Zlepšete svou náladu.

Více
jóga Eva
JÓGA V PŘÍRODĚ PRO UVOLNĚNÍ

JÓGA V PŘÍRODĚ PRO UVOLNĚNÍ

Relaxační antistresová jóga, po které se budete cítit příjemně uvolněně. Lze praktikovat venku v přírodě ale i uvnitř v obýváku. Uvolněte svou mysl s Evou Svobodovou a odpočiňte si.

Více
jóga Eva
JÓGA PO TRÉNINKU

JÓGA PO TRÉNINKU

Krátká jógová sestava, která uvolní vaše tělo a mysl díky jednoduchým protahovacím cvičením. Sestavu můžete cvičit jak po tréninku, tak i jako ranní protažení. Díky jednoduchosti cviků se nabízí soustředit se na správnou techniku pohybů.

Více
jóga Eva
KRÁTKÁ DYNAMICKÁ JÓGA

KRÁTKÁ DYNAMICKÁ JÓGA

Dynamická jóga je skvělá pro rozproudění krve, aktivaci středu těla a a lehké protažení. Toto cvičení vás probudí za pouhých 15 minut, po kterých se budete cítit hned lépe.

Více
jóga Eva
Jóga pro začátečníky a mírně pokročilé

Jóga pro začátečníky a mírně pokročilé

Uvolněte svou mysl, odpočiňte si psychicky a protáhněte tělo díky sérii jógových cvičení. Začínáme jógou pro všechny, čili pro začátečníky a mírně pokročilé. Dopřejte si chvilku klidu a relaxace.

Více
jóga Eva
Jemná ranní jóga

Jemná ranní jóga

Téměř půlhodinová jóga, díky níž se probudíte a jemně rozhýbete své tělo. Cvičení je vhodné praktikovat po ránu a je pro kohokoliv. Jógu nedoporučujeme však hypermobilním jedincům, kteří nepotřebují zvyšovat flexibilitu svých kloubů, ale naopak klouby zpevňovat a vytvářet tak pevný svalový korzet.

Více
jóga Eva
Úvod do pranájámy

Úvod do pranájámy

Úvod do dechového cvičení, které trvá pouhých 10 minut. Cvičení můžete praktikovat ráno, abyste se probudili a aktivovali střed těla.

Více
jóga Eva
Aktivace středu těla

Aktivace středu těla

Velmi příjemná chvilka s Evou. Jógový relax po ránu či na večer. Během cvičení aktivujete hluboký stabilizační systém. Cvičení je vhodné pro kohokoliv. Pro cvičení je vhodné využít podložky.

Více
Well You

CORONA CHALLENGE

Well You

Tereza pro vás připravila dohromady 20 videí Body Formingu věnovaných všem partiím těla. Dva měsíce pořádné novoroční výzvy. Tak pojďte do toho, vytvarujte svou postavu a buďte FIT s WELL YOU!

 

CHCI VÝZVU