Lucie Tužová
Lucie Tužová Lucie Tužová

Sport je můj život. Narodila jsem se do sportovní rodiny a přirozený pohyb mě doprovází od tří let, kdy mě tatínek přivedl na trénink sportovní gymnastiky. 

 

Zde jsem vydržela občas s pláčem 7 let. Následovalo naprosté propadnutí sportovnímu aerobiku, tedy velmi komplexnímu sportu, který vyžaduje nejen vynikající silové, vytrvalostní, rychlostní dovednosti a flexibilitu, ale i psychickou odolnost, a tedy i silnou vůli. Sportovní kariéru jsem zakončila v roce 2016 stříbrnou medailí na Mistrovství Evropy v kategorii Fitness Aerobic Petite. Za největší úspěch považuji bronzovou medaili ze semifinále Mistrovství ČR v kategorii jednotlivkyň, tedy v tzv. královské disciplíně. To mě vedlo i ke studiu oboru Management sportu a vzhledem k tomu, že trpím frankofilií, část studií jsem absolvovala ve švýcarském Lausanne. Po studiích jsem pracovala v Českém olympijském výboru, velmi okrajově v Antidopingovém výboru ČR a přitom jsem působila jako osobní trenérka v Holmes Place, lektorka Body Balance a manžerka ve fitness Sky Fit. Absolvovala jsem mnoho kurzů o fyzioterapii, výživě, fitness, aerobiku aj.

Zásadně mě v životě ovlivnila autonehoda na D1, při které jsem si zlomila trn od krčního obratle C1. Díky této zkušenosti jsem krátkou dobu studovala fyzioterapii na 2. LF pod vedením Pavla Koláře. Studium jsem nedokončila, ale stále toužím pomáhat lidem.

V roce 2020 jsem založila společnost Well You Health Club s.r.o., se kterou mám velké plány. Zároveň jsem založila Nadační fond Žij svůj sen, s nímž mám též své vize. Uvidíme, kam nás život zavede. Tyto milníky by se nestaly, kdybych při své cestě nepotkala mnoho inspirativních osobností, které můj život rozsvítily a kdybych v sobě nechovala vášeň pro vše, co dělám.

„Akce bez počáteční vize je mrhání časem. Vize bez akce je obyčejné snění. Ale akce s vizí mohou změnit svět.“

Nelson Mandela

Články autora

jóga Lucie
LM BODYBALANCE 87
Relax CVIČTE S NÁMI

LM BODYBALANCE 87

Moc pěkná sestava, která trvá i se závěrečnou meditací 53 minut. Cvičení vhodné pro ženy i muže, při kterém si aktivně odpočinete a protáhnete se. Bodybalance je kombinací jógy, tai-chi a pilates. Odpočiňte si psychicky a dopřejte si chvíli pohody.

Více
jóga Lucie
LM BODYBALANCE 86

LM BODYBALANCE 86

Dnešní BODYBALANCE si opět můžeme užít v pohodlí domova a opět se vrátíme pár měsíců zpět. Cvičení trvá 52 min. a jak již víte, kombinuje dohromady tai-chi, pilates a jógu. Pojďme se uvolnit a užít si prima lekci pro dosažení harmonie těla a duše.

Více
jóga Lucie
LM BODYBALANCE 85
Relax CVIČTE S NÁMI

LM BODYBALANCE 85

Další ze skupinových lekcí BODYBALANCE. Velmi pěkná choreografie, která se jako první natáčela na Novém Zélandě. Sestava je více než rok stará a jako vždy kombinuje techniky tai-chi, pilates a jógy. Na konci sestavy je krátká meditace. Ke cvičení potřebujete pouze podložku.

Více
žádná
NOVĚ CVIČÍME LES MILLS

NOVĚ CVIČÍME LES MILLS

Jako klub jsme nyní držiteli licence Les Mills® pro program BODYBALANCE. Les Mills je novozélandské cvičební hnutí, v rámci něhož existují cvičební programy ať už dynamické, či relaxační formy. Les Mills je přítomný ve více než 90 zemích světa a čítá více než 150 000 certifikovaných instruktorů.

Více
jóga Lucie
LM BODYBALANCE UNITED
Relax CVIČTE S NÁMI

LM BODYBALANCE UNITED

V rámci celosvětového hnutí Les Mills celý svět cvičí i program BODYBALANCE. Tentokrát jsme pro vás připravili sestavu, která se nazývá UNITED, což znamená, že celý svět je spojený a cvičí, aby se držel fit v době koronaviru. O hnutí Les Mills se dočtete v přiloženém článku níže.

Více
jóga Lucie
LM BODYBALANCE 84
Relax CVIČTE S NÁMI

LM BODYBALANCE 84

Hledáte-li cvičení pro uvolnění těla a mysli, vyzkoušejte velmi populární Body Balance. Toto téměř hodinové cvičení je kombinací jógy, pilates a taichi a kombinuje cviky pro rozvoj flexibility, posílení středu těla a zlepšení koordinace. Cvičí se na velmi příjemnou hudbu.

Více
fitness Lucie
INTERVALOVÝ TRÉNINK - CORE
Power CVIČTE S NÁMI

INTERVALOVÝ TRÉNINK - CORE

Intenzivní cvičení pro posílení imunity. Cvičení trvá 20 minut a potřebujete k tomu švihadlo a podložku. Stačí se takto hýbat několikrát v týdnu a podpoříte tak svou fyzickou i mentální imunitu. Celkem vás čeká 5 cviků ve 3 sériích.

Více
žádná
Co je důležité při výběru krabičkové diety?
Beauty Energy

Co je důležité při výběru krabičkové diety?

Přiznám se, že nejsem zastáncem pojmu dieta ale spíše určitého způsobu stravování. Krabičková dieta je trendem posledních let a na trhu přibývá stále více dodavatelů. Na co si dát pozor a jaké principy zohledňovat při výběru stravovacího programu? O tom si povíme v následujícím článku.

Více
žádná
ŽIVOT POD KŘÍDLY
Mind

ŽIVOT POD KŘÍDLY

Přemýšleli jste o tom, co všechno byste chtěli stihnout, kdyby váš život měl brzy skončit? Jak by se změnil Váš svět, kdyby měl svou trvanlivost? Stihli jste všechny položky na svém bucket listu nebo stále čekáte než to přijde?Jak důležité je brát zodpovědnost za každý čin, si povíme v tomto článku.

Více
fyzioterapie Lucie
 Jaroslav Zelenka - Rolfterapie jako náprava pohybového aparátu

Jaroslav Zelenka - Rolfterapie jako náprava pohybového aparátu

O rolfterapii jako měkké technice, která napravuje pohybový aparát, uvolňuje fascie, změkčuje jizvy a dostává tělo do roviny zohledňující gravitační sílu země. Rozhovor s místopředsedou České asociace strukturální integrace a majitelem studia Tensegrity. Rozhovor doplňuje praktická ukázka techniky.

Více
fyzioterapie Lucie
Uvolňování kyčlí
Body CVIČTE S NÁMI

Uvolňování kyčlí

Krátké instruktážní video o tom, jak uvolňovat kyčelní klouby. Sérii cviků předchází test, kterým zjistíte, zda máte zkrácené celkem tři svaly, které mohou ovlivňovat hybnost kyčelního kloubu. Jedná se o povázku stehenní, sval bedrokyčlostehenní a přímý sval stehenní. Cvičení trvá pouze 10 minut.

Více
žádná
Sex jako droga
Beauty Mind

Sex jako droga

Už mnoho bylo napsáno o blahodárných účincích sexu na lidské zdraví. Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, co vlastně sex způsobuje v našem mozku? Proč muži po sexu usínají a ženy jsou nabité energií? Jestli si vyčítáte, že jste sexuálně závislí, už se nemusíte dálet trápit. Podle vědeckých poznatků je sex jako droga, neboť působí na stejné oblasti mozku jako kokain, kofein, nikotin a čokoláda. Uklidňuje naši mysl, působí proti depresi, snižuje bolest a příznivě ovlivňuje paměť. Sex je zdravý.

Více
fitness Lucie
Technika pohybu - nohy

Technika pohybu - nohy

Velmi užitečné video, které shrnuje základní chyby při cvičení nohou a správnou techniku pohybu. Lektorka vysvětluje, proč konkrétně je technika pohybu pro cvičení důležitá. Během 15 minut se dozvíte, jaká pravidla cvičení je nutné respektovat, abyste si neublížili.

Více
fitness Lucie
Letní workout

Letní workout

Letní trénink zaměřený na tvarování nohou, hýždí a středu těla. Během 15ti minut získáte přehled cviků, které lze běžně praktikovat doma i ve fitness. Cviky jsou zaměřené na redukci tuku a formování postavy. Ke cvičení nepotřebujete žádné pomůcky.

Více
fitness Lucie
Tvarování nohou

Tvarování nohou

Začínáte-li s tréninkem zaměřeným na redukci tuku a tvarování nohou, začněte s tímto jednoduchým workoutem bez jakýchkoliv pomůcek. Díky funkčnímu tréninku se naučíte techniku pohybu. Cvičíme zde venku na trávě. Pro intenzivnější efekt tvarování nohou lze trénink doplnit o cviky na nohy se závažím.

Více
žádná
Role spánku v našem životě
Beauty Mind Health

Role spánku v našem životě

Řeckým bohem spánku byl Hypnos, syn bohyně noci a bratr boha smrti. Dle řecké mytologie Hypnos každý den sestupuje na zem, prochází se tiše se svou matkou a na všechny lidské tvory sesílá spánek, který je zbavuje trápení a starostí. Lidem dává sny. Jaký vliv má spánek na naše fyzické a duševní zdraví se můžete dočíst v tomto krátkém článku.

Více
žádná
Posťte se a dosáhnete očisty!
Beauty Energy

Posťte se a dosáhnete očisty!

Pojem půst lze uchopit jak z hlediska náboženského, léčebného, a nebo také z hlediska zdravého životního stylu. V posledních letech půst představuje velmi diskutované téma. Trendem je především na jaře jako prostředek detoxikace organismu. My se o něm však budeme bavit jako o dlouhodobé kůře, která může znamenat změnu životního stylu. Je to způsob prevence onemocnění, duševní očisty, oddálení stárnutí a zároveň redukce tuku. Jaké typy půstu existují a jak moc efektivní je přerušovaný půst si můžete přečíst v tomto článku.

Více
žádná
Motivace ke cvičení
Power Mind

Motivace ke cvičení

Máte někdy pocit, že se vám vysloveně nechce jít cvičit? Že se cítíte unavení nebo leniví a bylo by lepší, kdyby jste zůstali doma. Takový pocit máme my všichni, kteří pravidelně cvičíme, ale už víme, jak se v této situaci zachovat. Uvědomíme si totiž, jaká je naše vnitřní motivace. Pojďme se podívat na to, jaké motivy existují a co vám pomůže k tomu začít a vytrvat.

Více
žádná
Pánevní dno jako zdroj energie
Body Health Beauty

Pánevní dno jako zdroj energie

Pánevní dno je velmi zajímavá partie lidského těla, kterému není věnována dostatečná pozornost. Zamyslíme-li se nad ním, je to lůno lásky! V oblasti pánve vzniká život, žena zde prožívá pocity slasti při vyvrcholení a zároveň v této partii dochází k hormonálním změnám, které ovlivňují naší psychiku. Mnohdy bývá nedostatečná péče o pánevní dno spojena s problémy s otěhnotněním, bolestivou menstruací, ale postupně i ve stáří s inkontinencí. Podívejme se blíže na to, jak pečovat o místo, které je zdrojem nekonečné životní energie.

Více
žádná
Je na čase být happy aneb jak si namíchat koktejl hormonů štěstí
Mind Beauty

Je na čase být happy aneb jak si namíchat koktejl hormonů štěstí

Netvrdím, že hormonální bomba bohatá na endrofiny obrátí váš život naruby a najednou vše bude růžové. S jistotou lze ale říci, že produkci hormonů štěstí, které podmiňují pozitivní pocity, můžeme značně ovlivnit. A co je pro člověka lepší než se cítit pozitivně naladěný? Z jednotlivých momentů se skládá celý život. Pojďme si každou chvíli užít naplno a s úsměvem.

Více
žádná
Kouzlo vnitřního sebevědomí
Mind

Kouzlo vnitřního sebevědomí

Jistě si vzpomenete na situaci, kdy někdo upoutal Vaši pozornost svým sebevědomým vystupováním. Co přesně způsobilo tento dojem a jak získat vnitřní sebedůvěru, tak aby jste okouzlili ostatní?

Více
žádná
Nezapomeňme v létě doplňovat minerály
Beauty Health Energy

Nezapomeňme v létě doplňovat minerály

Pokud jste i Vy sportovní nadšenci jako my ve Well You, a nebo se nadměrně potíte, ztrácíte tak důležité minerály, které je potřeba doplňovat. V letních horkých dnech bychom neměli zapomínat na pravidelný pitný režim a na kvalitní potraviny, ve kterých nalezneme adekvátní množsví minerálních látek, které si tělo nedokáže vytvořit. Jaké minerály si tedy vybrat? To vše se dozvíte v tomto přehledném článku.

Více
fitness Lucie
Tvarování lýtek

Tvarování lýtek

Formování nohou není pouze o cvičení stehen. Lýtkové svaly mají důležitou funkci pro stabilizaci kotníku a zejména kolene. Svalový korzet zároveň chrání kosti a brání jejich zlomeninám. Pro cvičení je vhodné využít švihadlo.

Více
fyzioterapie Lucie
Uvolňování krční páteře
Body CVIČTE S NÁMI

Uvolňování krční páteře

Trpíte-li bolestmi krční páteře, například ze sedavého zaměstnání, je vhodné krční páteř uvolňovat. Nesrovnalosti krční páteře mohou způsobovat migrény, bolesti hlavy, radiace do horních končetin, či řadu jiných problémů spojených s touto partií. Cvičení trvá 15 minut. Doporučujeme zakoupit roller.

Více
fitness Lucie
Technika pohybu - trup

Technika pohybu - trup

Toto video navazuje na techniku pohybu nohou, kde vysvětlujeme, proč je nutné cvičit technicky správně. Video popisuje správnou techniku cviků na trup, čili správné provedení podporů ležmo, cviků na posílení břišního svalstva a zádového svalstva, tak aby vás nebolely záda, ramena nebo krk.

Více
fyzioterapie Lucie
Stabilizace kotníku
Body CVIČTE S NÁMI

Stabilizace kotníku

Máte-li problémy s vratkými kotníky, nebo chcete jen posílit vazy, zkuste jednoduchá cvičení. V tomto díle využíváme velmi okrajově cvičební gumu a balanční podložku. V dalším díle se s pomůckami bude cvičit více.

Více
fitness Lucie
Posílení středu těla

Posílení středu těla

Chcete-li posílit svůj střed těla, aby vás nebolela záda, anebo jste zabránili vyhřeznutí meziobratlových plotének, či deformaci postury, cvičte preventivně dle našich videí. Pevný "core" má i mnoho jiných pozitivních účinků např. na pánevní dno, dýchací systém či plynulou lokomoci.

Více
fyzioterapie Lucie
Horní a dolní zkřížený syndrom - protahování zkrácených svalů
Body CVIČTE S NÁMI

Horní a dolní zkřížený syndrom - protahování zkrácených svalů

Toto video demonstruje jaké svaly mají v průběhu života tendenci ke zkrácení a jaké k ochabnutí, čili jaké svalové partie bychom měli protahovat a jaké posilovat. Pokud tak neučiníme, může se změnit postura těla a mohou se prohloubit bolesti v určitých partiích těla.

Více
žádná
O čem vypovídá stav naší pleti aneb pokožka jako plátno lidského těla
Beauty

O čem vypovídá stav naší pleti aneb pokožka jako plátno lidského těla

Podle tradiční čínské medicíny jsou určité projevy na pokožce spjaty s psychickými problémy. Ať už hovoříme o ekzému, bradavicích, akné či zrudnutí pleti, často se jedná o dlouhotrvající potíže, které se projevují navenek. Pokožka signalizuje stav vnitřní harmonie. Naopak i péče o ní a obyčejné pohlazení působí blahobytně na lidskou psychiku. Jak pečovat o toto plátno lidského těla z vnějšku i zevnitř si povíme v následujícím článku.

Více
žádná
Trpíte otoky, celulitidou nebo chronickou únavou? Zkuste lymfodrenáž!
Beauty

Trpíte otoky, celulitidou nebo chronickou únavou? Zkuste lymfodrenáž!

Lymfatická masáž je mnohdy považována pouze za kosmetický zákrok. Opak je však pravdou. Tato zázračná kúra léčí nejen otoky končetin, celulitidu, chronickou únavu, bolesti hlavy, křečové žíly, ale může nás i zbavit infekčních chorob horních cest dýchacích a jiných onemocnění. Jedná se tedy spíše o lymfodrenáž, kterou však nemůže podstoupit každý. Pojďme se společně podívat na funkci lymfatického systému, účinky drenáže a jaké jsou kontraindikace. Kdo vůbec může lymfodrenáž vyzkoušet?

Více
žádná
Jaký jste somatotyp aneb jak cvičit a jak se stravovat
Power Body

Jaký jste somatotyp aneb jak cvičit a jak se stravovat

Věděli jste, že existuje typologie lidí podle vrozené stavby těla? A že dokonce tato typologie postavy částečně předjímá jakým způsobem se stravovat a cvičit? To, že existují typy lidí, kteří maji tendence k nadváze nebo naopak k podvýživě není náhoda. Stejně tak je geneticky předurčeno nabírání svalové hmoty. Pojďme se podívat na to, kam byste se zařadili vy!

Více
žádná
Lucidní snění
Mind

Lucidní snění

Nedávno jsem shlédla velmi inspirativní film Jak přicházejí sny,který vypráví příběh muže, jenž se po smrti vrací ve svých vzpomínkách a představách do pozoruhodného světa plného barev a obrazců. To mě přivedlo k otázce, jaké by to asi bylo, kdybychom si uvědomovali, co se odehrává v našem vědomí, když sníme? Je vůbec možné sny kontrolovat? Co kdybychom velmi intezivně prožívali realitu a přitom byli ve stavu snění?

Více
žádná
5 KROKŮ JAK ZMĚNIT SVÉ STRAVOVACÍ NÁVYKY
Energy Beauty

5 KROKŮ JAK ZMĚNIT SVÉ STRAVOVACÍ NÁVYKY

Možná se občas zamýšlíte co jíst, aby jste se cítili dobře. Možná vás napadají stále ty stejné potraviny a třeba si ani neuvědomujete, jaký vliv má strava na správnou životosprávu. O tom, jaké potraviny jsou pro tělo blahodárné a prospívají vašemu tělu, jsme se inspirovali v knize Radikální krása napsané slavnou výživovou poradkyní Kimberly Snyder a průkopníkem integrativní medicíny Deepakem Choprou.

Více
žádná
Konečně lehké nohy a žádné křečové žíly
Beauty

Konečně lehké nohy a žádné křečové žíly

Pokud vás trápí pocit unavených nohou, vaši příbuzní trpí na křečové žíly, nebo se u vás již objevují náznaky křečových žil, můžete preventivně napomoci jejich eliminaci. Absolutní prevence neexistuje kvůli genetické predispozici, ale aplikováním pár kroků jejich vznik můžete značně ovlivnit. Jaké typy křečových žil známe, co nám pomůže a čemu bychom se měli vyhnout? Pojďme se na tento problém podívat blíže.

Více
žádná
Jste vizionář? Začněte snít a změníte svůj život
Mind

Jste vizionář? Začněte snít a změníte svůj život

Začněme citátem Nelsona Mandely: “Akce bez počáteční vize je mrhání časem. Vize bez akce je obyčejné snění. Ale akce s vizí mohou změnit svět.” Proč je důležité si uvědomovat smysl našeho počínání? Jaké jsou vaše sny a jaké kroky je potřeba k jejich naplnění podniknout? Nemusíte být hybatelem světa, ale váš život by měl dávat smysl. Zeptám se vás na jednu věc. Jaký smysl vidíte v tom, co děláte a kam v životě směřujete? Pokud neznáte odpovědi na tyto otázky, měli byste si přečíst tento článek.

Více
žádná
Zdravé opalování bez toxických přísad
Beauty

Zdravé opalování bez toxických přísad

Skutečnost, že opalovací krémy pomáhají chránit pokožku před rakovinou kůže a spálením od slunce, je dobře známá. Jakým toxickým přísadám obsaženým v krémech je potřeba se vyhnout a jak zvýšit kvalitu Vaší pokožky a připravit ji na léto?

Více
Well You

CORONA CHALLENGE

Well You

Tereza pro vás připravila dohromady 20 videí Body Formingu věnovaných všem partiím těla. Dva měsíce pořádné novoroční výzvy. Tak pojďte do toho, vytvarujte svou postavu a buďte FIT s WELL YOU!

 

CHCI VÝZVU