Michaela Klegová

Michaela Klegová

Jsem psycholožka a terapeutka. Studium jsem dokončila v létě 2020, ovšem praxi jsem čerpala už během studií. Nyní se věnuji individuální práci s klienty, kteří jsou v těžké životní situaci, chybí jim motivace nebo je trápí různé úzkosti či somatické obtíže.

 

Už jako malá holka jsem chtěla být psycholožkou nebo zdravotní sestrou, pečovat o druhé bylo jaksi mou přirozeností. Ani během posledních let na základní škole a v průběhu studií na gymnáziu jsem nepočítala s tím, že bych studovala něco jiného než psychologii. Proto když jsem se poprvé nedostala na svůj vysněný obor na vysoké škole, byla jsem ztracená. Chvíli jsem se snažila přeorientovat na jiný obor, to mi ale vůbec nešlo, psychologie mě přitahovala jako magnet. A tak jsem se odhodlala čelit svému strachu z dalšího neúspěchu a zkusila přijmačky znovu, tentokrát úspěšně. Už během studií jsem sbírala spoustu různorodé praxe v oboru. Pomáhala jsem s validací psychodiagnostické baterie v Národním ústavu duševního zdraví, dělala asistentku dětem s poruchou autistického spektra nebo jsem pomáhala s programem na odlehčovací pobyty pro lidi s umělou plicní ventilací. Ve čtvrtém ročníku jsem se začala již plně věnovat práci s klienty v individuální terapii a nemohu být šťastnější, jelikož dělám práci, která mi dává smysl.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“


Jan Werich

Svobodně se nadechnout

10.5.2021 Mind

Je to už víc než rok, kdy jsme byli poprvé vyzváni, abychom zůstali doma. Ze dne na den jsme přišli o možnost zajít si kdykoli na nákup nebo jen tak na procházku. Některým z nás chyběl pobyt na vzduchu více a někomu méně, o co jsme všichni přicházeli během nařízených lockdownů?

Více

OPTIMISMUS SVĚDČÍ ZDRAVÍ

21.11.2020 Mind

Možná už jste někdy slyšeli o tom, že optimistický náhled na život prodlužuje jeho trvání. Bylo mnohokrát vědecky dokázáno, že je náš imunitní systém aktivnější, pokud věříme v lepší zítřky.

Více

Koronavirus a síla médií

5.10.2020 Mind

V dnešní době je téměř nemožné úplně se vyhnout působení médií a sociálních sítí. Bohužel neustálá dávka špatných zpráv neprospívá naší psychice. Do jaké míry bychom si měli zjišťovat aktuální informace a co už je na nás příliš?

Více

Podzimní deprese

24.9.2020 Mind

Příchod podzimu může některým z nás způsobovat splín. Přeci jen se loučíme s teplými dny a začínáme se chystat na blížící se zimu. Je to právě slunce, které nám chybí a způsobuje nám smutnou náladu.

Více

Úvod do problematiky ADHD

24.9.2020 Mind

V dnešní době rodiče často mluví o tom, že jsou jejich ratolesti hyperaktivní a skutečně dětí s diagnózou ADHD přibývá. Tato zkratka je označením pro poruchu pozornosti s hyperaktivitou.

Více