Michaela Klegová
Michaela Klegová Michaela Klegová

Jsem psycholožka a terapeutka. Studium jsem dokončila v létě 2020, ovšem praxi jsem čerpala už během studií. Nyní se věnuji individuální práci s klienty, kteří jsou v těžké životní situaci, chybí jim motivace nebo je trápí různé úzkosti či somatické obtíže.

 

Už jako malá holka jsem chtěla být psycholožkou nebo zdravotní sestrou, pečovat o druhé bylo jaksi mou přirozeností. Ani během posledních let na základní škole a v průběhu studií na gymnáziu jsem nepočítala s tím, že bych studovala něco jiného než psychologii. Proto když jsem se poprvé nedostala na svůj vysněný obor na vysoké škole, byla jsem ztracená. Chvíli jsem se snažila přeorientovat na jiný obor, to mi ale vůbec nešlo, psychologie mě přitahovala jako magnet. A tak jsem se odhodlala čelit svému strachu z dalšího neúspěchu a zkusila přijmačky znovu, tentokrát úspěšně. Už během studií jsem sbírala spoustu různorodé praxe v oboru. Pomáhala jsem s validací psychodiagnostické baterie v Národním ústavu duševního zdraví, dělala asistentku dětem s poruchou autistického spektra nebo jsem pomáhala s programem na odlehčovací pobyty pro lidi s umělou plicní ventilací. Ve čtvrtém ročníku jsem se začala již plně věnovat práci s klienty v individuální terapii a nemohu být šťastnější, jelikož dělám práci, která mi dává smysl.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“


Jan Werich

Články autora

žádná
OPTIMISMUS SVĚDČÍ ZDRAVÍ
Mind

OPTIMISMUS SVĚDČÍ ZDRAVÍ

Možná už jste někdy slyšeli o tom, že optimistický náhled na život prodlužuje jeho trvání. Bylo mnohokrát vědecky dokázáno, že je náš imunitní systém aktivnější, pokud věříme v lepší zítřky.

Více
žádná
Koronavirus a síla médií
Mind

Koronavirus a síla médií

V dnešní době je téměř nemožné úplně se vyhnout působení médií a sociálních sítí. Bohužel neustálá dávka špatných zpráv neprospívá naší psychice. Do jaké míry bychom si měli zjišťovat aktuální informace a co už je na nás příliš?

Více
žádná
Podzimní deprese
Mind

Podzimní deprese

Příchod podzimu může některým z nás způsobovat splín. Přeci jen se loučíme s teplými dny a začínáme se chystat na blížící se zimu. Je to právě slunce, které nám chybí a způsobuje nám smutnou náladu.

Více
žádná
Úvod do problematiky ADHD
Mind

Úvod do problematiky ADHD

V dnešní době rodiče často mluví o tom, že jsou jejich ratolesti hyperaktivní a skutečně dětí s diagnózou ADHD přibývá. Tato zkratka je označením pro poruchu pozornosti s hyperaktivitou.

Více
Well You

CORONA CHALLENGE

Well You

Tereza pro vás připravila dohromady 20 videí Body Formingu věnovaných všem partiím těla. Dva měsíce pořádné novoroční výzvy. Tak pojďte do toho, vytvarujte svou postavu a buďte FIT s WELL YOU!

 

CHCI VÝZVU