Monika Rákosníková

Monika Rákosníková

S jógou jsem se poprvé setkala před více než deseti lety a postupně se stala součástí mého života. Jóga přirozeně posiluje, zjemňuje a ozdravuje mé tělo, učí mě pracovat s emocemi, prožívat přítomný okamžik, žít v harmonii sama se sebou. Jóga je pro mě cesta, která mi dává možnost předávat a sdílet.

 

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou, několik let jsem pracovala v oblasti bankovnictví, několik let v realitní společnosti. V roce 2011 jsem založila společnost zabývající se financováním nemovitostí, především zprostředkováním hypoték. Dodnes pomáhám svým klientům najít opti-mální řešení pro financování nemovitostí.

Od roku 2019 vedu lekce jógy ve Form Factory fitness a v The Gym House.

Svůj volný čas trávím nejraději s rodinou, v přírodě, pěšky, na kole nebo na lyžích, čtením, sledo-váním filmů. Mimo jógu také pravidelně posiluji a občas si jdu zaběhat.

Těším se na spolupráci v projektu Well You.

Moje jógové vzdělání a praxe:

  • Od roku 2014 praktikuji Iyengar jógu, která klade důraz na detail a precizní provedení ásan.
  • V roce 2019 jsem absolvovala kurz Instruktor Hatha jógy a Power jógy v Power Yoga Akademii v Praze.
  • Pravidelně se účastním workshopů v Iyengar Yoga Institutu Praha.

„Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky.”

Karel Čapek

Kurz Hatha Jógy

• kurz pro začátečníky a mírně pokročilé • 12 lekcí (10 + 2 bonusové), 3 články, zásobník cviků • doporučujeme cvičit 2x týdně

původně 780 Kč 390 Kč
Více o kurzu

Podzimní hatha jóga

13.11.2020 Relax CVIČTE S NÁMI Monika

Nově pro vás Monika připravila sestavu ásan pro zlepšení nálady. Cvičení trvá 47 minut. Čeká vás klidnější jóga pro tyto podzimní dny. Tak si ji pojďme společně užít!

Více

Jóga a dech

26.2.2021 Relax

Hatha Yoga Pradipika: “Správné dýchání přináší klidnou a harmonickou mysl.” B.K.S. Iyengar: “Dech je králem mysli.”

Více

Jógové pozice v sedě a jejich význam pro běžný život

24.2.2021 Relax

Patandžali: “Pozice - Ásana musí být pevná a příjemná” Na začátku většiny jógových lekcí nás lektor vyzve, abychom si sedli do “pohodlného zkříženého sedu”. Pro hodně lidí, především začátečníků, může být pohodlný zkřížený sed velmi obtížný, možná i nemožný.

Více

Pataňdžaliho osmistupňová cesta jógy

1.2.2021 Relax

Když mluvíme o józe, první co si představíme jsou sestavy jógových pozic, pozdravy slunci, případně dechové techniky, prostě “cvičení”, které posiluje a současně uvolňuje naše tělo. Pro ty, kdo vydrží a jógu praktikují pravidelně delší dobu je “jógové cvičení” - ásany jen začátek cesty sebepoznání.

Více