Tereza  Řeháčková
Tereza  Řeháčková Tereza  Řeháčková

Vystudovala jsem fyzioterapii na FTVS UK a praxi jsem postupně získala v nemocnicích a na klinikách u nás i v zahraničí. Jako fyzioterapeutka nyní působím na soukromé pražské klinice spojující západní a východní medicínu - Body Solution Clinic.

 

Zároveň působím jako lektorka jógy v několika pražských jógových studiích. Ráda propojuji fyzioterapii právě s jógou a prvky fyzioterapie a zdravého pohybu naleznete také v mých lekcích.

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále.

Své znalosti si neustále rozšiřuji i v oblasti fyzioterapie a pohybu jako takovém, vlastním mimo jiné také např. certifikát instruktora fitness. Sama jsem aktivní sportovec. Pohyb mě naplňuje radostí, pomáhá mi zklidnit mysl a vnímat přítomný okamžik a cítit se fyzicky i psychicky skvěle. A právě toto bych ráda předala ostatním. Baví mě, když mohu svou radost z pohybu sdílet.

„Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.”

Dalajláma

Články autora

jóga Tereza
Jóga pro běžce

Jóga pro běžce

Chodíte rádi běhat a chtěli byste se po běhu lehce protáhnout? Zkuste tuto lekci jógy pro začátečníky. Tentokrát opět s Terezou, naší fyzioterapeutkou.

Více
jóga Tereza
POZDRAV SLUNCI B
Relax CVIČTE S NÁMI

POZDRAV SLUNCI B

Již jsme cvičili pozdrav slunci A a nyní nás čeká technika provedení pozdravu slunci B. Opět v podání fyzioterapeutky Terezy Řeháčkové. Za 25 min. probudíte své tělo a dozvíte se, jak správně provádět základní jógovou sestavu.

Více
žádná
TENISOVÝ LOKET
Body

TENISOVÝ LOKET

Trápí vás ostrá bolest v oblasti lokte, která se objevuje především při zátěži? Pravděpodobně se jedná o tzv. tenisový či oštěpařský (goflový) loket. Co ale zmíněné obtíže způsobuje? Jak se diagnostikují a jaké jsou možnosti terapie?

Více
fyzioterapie Tereza
TENISOVÝ LOKET
Body CVIČTE S NÁMI

TENISOVÝ LOKET

Máte-li problém s tzv. tenisovým loktem, podívejte se na přehledné video cviků, které vám pomohou problému zbavit. Ke cvičení potřebujete podložku, expander, lahev/činku a tenisák/míček. O tenisovém lokti přednáší Tereza Řezáčková, fyzioterapeutka kliniky Body Solution Clinic.

Více
fyzioterapie Tereza
AKTIVACE SVALŮ LOPATKY
Body CVIČTE S NÁMI

AKTIVACE SVALŮ LOPATKY

Možná vás bolí za krkem, možná máte problém s tenisovým loktem a nebo hrudní páteří. Existuje mnoho problémů spjatých s nestabilními svaly lopatky. Tereza vám pomůže některé svaly uvolnit a některé aktivovat díky účinným cvikům. Ke cvičení potřebujete 34 min., podložku, příp. bloček a expander.

Více
jóga Tereza
POZDRAV SLUNCI A

POZDRAV SLUNCI A

V tomto videu se naučíte správně provádět pozdrav slunci, neboli surya namaskar A v podání Terezy Řeháčkové, fyzioterapeutky a lektorky jógy. Stačí vám 18 min. a můžete zlepšit svou techniku efektivně a zároveň rozhýbat tělo.

Více
Well You

SCHOOL CHALLENGE

Well You

Protože si uvědomujeme, že i vy studenti se musíte hýbat, naši ambasadoři Lucka a Dan připravili pro všechny školy v ČR videa s posilováním, tancem a funkčním tréninkem. Máte se na co těšit, protože to bude show!

 

CHCI VÝZVU