Tereza  Řeháčková

Tereza  Řeháčková

Vystudovala jsem fyzioterapii na FTVS UK a praxi jsem postupně získala v nemocnicích a na klinikách u nás i v zahraničí. Jako fyzioterapeutka nyní působím na soukromé pražské klinice spojující západní a východní medicínu - Body Solution Clinic.

 

Zároveň působím jako lektorka jógy v několika pražských jógových studiích. Ráda propojuji fyzioterapii právě s jógou a prvky fyzioterapie a zdravého pohybu naleznete také v mých lekcích.

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále.

Své znalosti si neustále rozšiřuji i v oblasti fyzioterapie a pohybu jako takovém, vlastním mimo jiné také např. certifikát instruktora fitness. Sama jsem aktivní sportovec. Pohyb mě naplňuje radostí, pomáhá mi zklidnit mysl a vnímat přítomný okamžik a cítit se fyzicky i psychicky skvěle. A právě toto bych ráda předala ostatním. Baví mě, když mohu svou radost z pohybu sdílet.

„Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.”

Dalajláma

Kurz Fyzio jógy

• kurz pro začátečníky a mírně pokročilé • 12 lekcí (10 + 2 bonusové), 3 články, zásobník cviků • doporučujeme cvičit 2x týdně

původně 780 Kč 390 Kč
Více o kurzu

Péče o chodidla a vliv nejen na koordinaci

21.5.2021 Body

Chodidlo, část našeho těla, která je ve vzpřímeném stoji v neustálém kontaktu s podložkou a neustále zprostředkovává našemu nervovému systému nespočet informací, které mají zásadní vliv na celkové držení děla i kvalitu a koordinaci pohybu.

Více

Zdravé kyčle - správná mobilita a stabilita

8.3.2021 Body

Kyčle - partie, kterou možná při cvičení trošku zanedbáváme. A přitom jsou to právě svalové dysbalance v oblasti pánve a kyčelních kloubů, které často mohou za bolesti v tříslech, hýždích ale i dolní části zad.

Více

Jóga pro běžce

24.2.2021 Relax Heart CVIČTE S NÁMI Tereza

Chodíte rádi běhat a chtěli byste se po běhu lehce protáhnout? Zkuste tuto lekci jógy pro začátečníky. Tentokrát opět s Terezou, naší fyzioterapeutkou.

Více

POZDRAV SLUNCI B

20.11.2020 Relax CVIČTE S NÁMI Tereza

Již jsme cvičili pozdrav slunci A a nyní nás čeká technika provedení pozdravu slunci B. Opět v podání fyzioterapeutky Terezy Řeháčkové. Za 25 min. probudíte své tělo a dozvíte se, jak správně provádět základní jógovou sestavu.

Více

TENISOVÝ LOKET

12.11.2020 Body

Trápí vás ostrá bolest v oblasti lokte, která se objevuje především při zátěži? Pravděpodobně se jedná o tzv. tenisový či oštěpařský (goflový) loket. Co ale zmíněné obtíže způsobuje? Jak se diagnostikují a jaké jsou možnosti terapie?

Více

AKTIVACE SVALŮ LOPATKY

7.11.2020 Body CVIČTE S NÁMI Tereza

Možná vás bolí za krkem, možná máte problém s tenisovým loktem a nebo hrudní páteří. Existuje mnoho problémů spjatých s nestabilními svaly lopatky. Tereza vám pomůže některé svaly uvolnit a některé aktivovat díky účinným cvikům. Ke cvičení potřebujete 34 min., podložku, příp. bloček a expander.

Více

POZDRAV SLUNCI A

1.11.2020 Relax CVIČTE S NÁMI Tereza

V tomto videu se naučíte správně provádět pozdrav slunci, neboli surya namaskar A v podání Terezy Řeháčkové, fyzioterapeutky a lektorky jógy. Stačí vám 18 min. a můžete zlepšit svou techniku efektivně a zároveň rozhýbat tělo.

Více

Bolesti hlavy a krční páteř

8.3.2021 Body

Bolesti hlavy, někdy také hučení v uších, bolest za očima, ztuhlá šíje a neustálá potřeba si protáhnout krční páteř. Co mají všechny tyto příznaky společného?

Více

Office yoga - cvičení pro každý den

8.3.2021 Body

Dlouhý den v kanceláři, doma u počítače, v kuchyni nebo třeba za pultem. V lepším případě se večer alespoň krátkou procházkou vracíme domů, kde nás čekají další povinnosti, v případě druhém jen vyměníme kalhoty za tepláky a z provizorního pracoviště se přesuneme do pohodlí gauče.

Více

TENISOVÝ LOKET

8.11.2020 Body CVIČTE S NÁMI Tereza

Máte-li problém s tzv. tenisovým loktem, podívejte se na přehledné video cviků, které vám pomohou problému zbavit. Ke cvičení potřebujete podložku, expander, lahev/činku a tenisák/míček. O tenisovém lokti přednáší Tereza Řezáčková, fyzioterapeutka kliniky Body Solution Clinic.

Více