Tereza  Řeháčková
Tereza  Řeháčková Tereza  Řeháčková

Vystudovala jsem fyzioterapii na FTVS UK a praxi jsem postupně získala v nemocnicích a na klinikách u nás i v zahraničí. Jako fyzioterapeutka nyní působím na soukromé pražské klinice spojující západní a východní medicínu - Body Solution Clinic.

 

Zároveň působím jako lektorka jógy v několika pražských jógových studiích. Ráda propojuji fyzioterapii právě s jógou a prvky fyzioterapie a zdravého pohybu naleznete také v mých lekcích.

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále.

Své znalosti si neustále rozšiřuji i v oblasti fyzioterapie a pohybu jako takovém, vlastním mimo jiné také např. certifikát instruktora fitness. Sama jsem aktivní sportovec. Pohyb mě naplňuje radostí, pomáhá mi zklidnit mysl a vnímat přítomný okamžik a cítit se fyzicky i psychicky skvěle. A právě toto bych ráda předala ostatním. Baví mě, když mohu svou radost z pohybu sdílet.

„Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.”

Dalajláma

Články autora

jóga Tereza
Jóga pro běžce

Jóga pro běžce

Chodíte rádi běhat a chtěli byste se po běhu lehce protáhnout? Zkuste tuto lekci jógy pro začátečníky. Tentokrát opět s Terezou, naší fyzioterapeutkou.

Více
jóga Tereza
POZDRAV SLUNCI B
Relax CVIČTE S NÁMI

POZDRAV SLUNCI B

Již jsme cvičili pozdrav slunci A a nyní nás čeká technika provedení pozdravu slunci B. Opět v podání fyzioterapeutky Terezy Řeháčkové. Za 25 min. probudíte své tělo a dozvíte se, jak správně provádět základní jógovou sestavu.

Více
žádná
TENISOVÝ LOKET
Body

TENISOVÝ LOKET

Trápí vás ostrá bolest v oblasti lokte, která se objevuje především při zátěži? Pravděpodobně se jedná o tzv. tenisový či oštěpařský (goflový) loket. Co ale zmíněné obtíže způsobuje? Jak se diagnostikují a jaké jsou možnosti terapie?

Více
fyzioterapie Tereza
TENISOVÝ LOKET
Body CVIČTE S NÁMI

TENISOVÝ LOKET

Máte-li problém s tzv. tenisovým loktem, podívejte se na přehledné video cviků, které vám pomohou problému zbavit. Ke cvičení potřebujete podložku, expander, lahev/činku a tenisák/míček. O tenisovém lokti přednáší Tereza Řezáčková, fyzioterapeutka kliniky Body Solution Clinic.

Více
fyzioterapie Tereza
AKTIVACE SVALŮ LOPATKY
Body CVIČTE S NÁMI

AKTIVACE SVALŮ LOPATKY

Možná vás bolí za krkem, možná máte problém s tenisovým loktem a nebo hrudní páteří. Existuje mnoho problémů spjatých s nestabilními svaly lopatky. Tereza vám pomůže některé svaly uvolnit a některé aktivovat díky účinným cvikům. Ke cvičení potřebujete 34 min., podložku, příp. bloček a expander.

Více
jóga Tereza
POZDRAV SLUNCI A

POZDRAV SLUNCI A

V tomto videu se naučíte správně provádět pozdrav slunci, neboli surya namaskar A v podání Terezy Řeháčkové, fyzioterapeutky a lektorky jógy. Stačí vám 18 min. a můžete zlepšit svou techniku efektivně a zároveň rozhýbat tělo.

Více
Well You

CORONA CHALLENGE

Well You

Tereza pro vás připravila dohromady 20 videí Body Formingu věnovaných všem partiím těla. Dva měsíce pořádné novoroční výzvy. Tak pojďte do toho, vytvarujte svou postavu a buďte FIT s WELL YOU!

 

CHCI VÝZVU