Vít  Živný
Vít  Živný Vít  Živný

Jsem kondiční specialista, který se v současnosti stará hlavně o naše vrcholové sportovce a olympioniky. Spolupracuji například s Martinou Sáblíkovou a celou reprezentací rychlobruslení, Kristiinou Mäki, Nikolou Rychtaříkovou a dalšími.

 

V tomto oboru se pohybuji již 15 let a má cesta se postupně odvíjela od klasického trénovaní v rámci fitness až k komplexnější přípravě sportovců.

Mám magisterský titul z Univerzity Karlovy - Fakulty tělovýchovy a sportu ve specializaci aktivity podporující zdraví. Momentálně si doplňuji další vysokoškolské vzdělání ve Fyzioterapii a doktorátu v Kinantropologii.

Vzdělávání a bádání po nových poznatcích a informacích je jakýsi můj životní koníček, který je jakousi nekonečnou cestou. Nastřádané informace z knih, kurzů či spolupráce s opravdovými kapacitami svého oboru zužitkovávám ve své každodenní práci, ale rád se o ně podělím i na svých kurzech či konzultacích.

Stejně tak bych vám rád mnoho tipů a zajímavostí poskytnul zde v rámci projektu Well You.

Věřím, že naše cesty se budou minimálně v rámci článků setkávat velmi často a doufám, že informace a vášeň, kterou do své práce vkládám se odrazí u vás v podobě lepší kondice, zdraví a třeba si většímu porozumění v tomto krásném komplexním oboru, jakým je lidské tělo, pohyb a kondice.

Články autora

žádná
Venkovní trénink na “workout” hřišti
Heart Power

Venkovní trénink na “workout” hřišti

Současná komplikovaná situace se ne a ne nachýlit ke svému konci. Fitness centra byla dlouhou dobu uzavřená a jejich případné otevření nemusí vydržet nikterak dlouho. Okolnosti si u většiny věrných cvičících vyžádaly změny v zajetých zvyklostech a museli jsme se přizpůsobit.

Více
žádná
POHYB A IMUNITA
Heart

POHYB A IMUNITA

V současné době je imunita velmi aktuálním tématem, které se řeší v globálním měřítku. Těžké časy díky pandemii toto téma otevřely snad ze všech stran a široká veřejnost se o zvýšení imunity aktivně zajímá.

Více
žádná
 Trénink podle srdečního tepu
Heart

Trénink podle srdečního tepu

Už dávno je překonaným mýtem, že sledování srdečního tepu v rámci tréninku patří pouze k profesionálnímu sportu. Díky chytrým pomocníkům v podobě smartwatch a sporttesterů může jeho benefity využívat prakticky každý. A rozhodně to není žádná velká věda, porozumět základním parametrům může každý.

Více
žádná
Chytré hodinky - 5 věcí, ve kterých vám usnadní aktivní životní styl
Heart

Chytré hodinky - 5 věcí, ve kterých vám usnadní aktivní životní styl

Matně si vzpomínám na tělesnou výchovu základní školy, kde jsme v rámci různých běžeckých disciplín běhávali 1500m v terénu. Krásná trasa přírodou, kolem řeky. V rámci rozpomenutí jsem si onu trasu šel zaběhnout nedávno znovu.

Více
žádná
Výhřez ploténky
Body

Výhřez ploténky

Velký strašák každého, kdo má problémy s bolestí zad. Pokud tyto problémy přerostou přes určitou snesitelnou míru, je na řadě diagnostikovat, co je s naším tělem špatně. Každý zasvěcený do této problematiky asi nejméně chce, aby se jednalo o výhřez ploténky.

Více
žádná
Začínám běhat
Heart

Začínám běhat

Všichni jsme jednou s něčím začínali a sami dobře víte, že začátky jsou kolikrát cestou dosti trnitou a plnou nepřehledných zatáček… Aby i vaše cesta nekončila u první překážky, kterých se objeví vždy mnoho, připravil jsem pro vás jednoduché tipy, jak s běháním začít, neznechutit si ho, užívat si a třeba se připravit i na nějaký hobby závod.

Více
žádná
Technika běhu - alfa i omega od rekreačního po závodní běh
Heart

Technika běhu - alfa i omega od rekreačního po závodní běh

Běh a různé soutěže v tomto sportu jsou v posledních letech na výslunní. Atraktivitu zvyšují jednak marketingové kampaně jednotlivých závodních pořadatelů, ale i jednoduchost sportovní disciplíny, která nepotřebuje prakticky specializované vybavení. Nerad bych opomenul i zlepšující se povědomí lidí a prevenci zdraví a kondičních aspektech, k čemuž běh výrazně dopomáhá

Více
žádná
Horní zkřížený syndrom - Jev typický nejen pro “ajťáky”
Body Power

Horní zkřížený syndrom - Jev typický nejen pro “ajťáky”

Už jsme si společně prošli problematiku dolního zkříženého syndromu. Stejně jako ten, i ten horní, kterému se budeme věnovat v dnešním článku, není pouze estetickou záležitostí. Svalové nerovnováhy horního zkříženého syndromu mohou mít mnohem závažnější dopady na naše zdraví, a to nejen v oblasti, kde se dané svaly a decentrované segmenty nachází.

Více
žádná
Jak důležitá je lidská noha
Body Heart

Jak důležitá je lidská noha

Každý den uděláme mnoho kroků, každý den stojíme mnoho minut, většinu času na sobě máme obuv, nevhodnou obuv. Mnoho z vás, čtenářů, nějakým způsobem sportuje, cvičí. Konec konců, proto jste taky tady. Pěstujeme si pevná a vypracovaná břicha, bicepsy, tricepsy a všechny možné svaly. Pracujeme na kondici, abychom běhali rycheji, skákali výše, apod. Ale…

Více
žádná
Proč Vás bolí záda aneb dolní zkřížený syndrom
Body Power

Proč Vás bolí záda aneb dolní zkřížený syndrom

Bolí vás někdy záda? Tuším, že většina z vás, čtenářů, odpoví bohužel kladně. Nejčastější projekcí bolesti zad je právě oblast beder a není tomu tak náhodou. Vede k tomu mnoho faktorů a řešení není mnohdy nijak složité. Pojďme se na to podívat.

Více
Well You

CORONA CHALLENGE

Well You

Tereza pro vás připravila dohromady 20 videí Body Formingu věnovaných všem partiím těla. Dva měsíce pořádné novoroční výzvy. Tak pojďte do toho, vytvarujte svou postavu a buďte FIT s WELL YOU!

 

CHCI VÝZVU